Rating 6.90
Bookmark

Asura Cryin’

Asura Kurain, アスラクライン
Status: Completed Studio: Released: 2009 Długość odcinka: 24 min. na odc. Sezon: Type: TV Episodes: 13 Dyrektor: Casts: Irino, Miyu, Kaida, Yuuko, Kitamura, Eri, Morikubo, Shoutarou, Nonaka, Ai, Satou, Satomi, Shimono, Hiro, Tanaka, Rie, Tomatsu, Haruka, Yahagi, Sayuri Posted by: ᴍ̷͗͝ᴀ̴͋͠ꜰ̶̂͌ɪ̶̊͝ Released on: Updated on:

Opis Asura Cryin’

Na początek zadam pytanie. Czy będąc przy bliskiej osobie konającej na waszych ramionach i mając wybór, wybralibyście możliwość zatrzymania tej osoby na tym świecie za cenę, która większość ludzi przyprawia o dreszcze? Zacząłem od tak dziwnego pytania, ponieważ spora część bohaterów tego tytułu musiała kiedyś na nie odpowiedzieć.
Natsume Tomoharu jest nastolatkiem jakich wielu – rodzina, przyjaciele, szkoła, zainteresowania. Jednak na tym kończy się jego podobieństwo do reszty rówieśników. Najlepsza przyjaciółka Nastume jest duchem a starszy brat wciąż jeździ po świecie przysyłając mu nietypowe upominki i pozostawiając inne nieszablonowe rzeczy. Dla przykładu niezniszczalną walizkę, której nie da się otworzyć czy ogromny dom skrywający tajemnice rodziny.
Tomo, jak nazywają naszego bohatera przyjaciele, już od rozpoczęcia nowego roku szkolnego spotykają dziwne rzeczy i osoby takie jak tajemnicza znajoma jego brata czy „ognista” mieszkanka świątyni. Jedna jest niezwykle silna i uzbrojona po zęby, a druga nęka go z powodu czegoś co nazwała Asura Machina. W krótkim czasie wydarzenia są coraz bardziej zwariowane, natomiast Asura Machina okazuje się urządzeniem o niespotykanej mocy i wykorzystującej niezwykłe paliwo. Tak oto Natsume Tomoharu zostaje wplątany w walkę, gdzie nie ma wyraźnej granicy między dobrem a złem, a samo zło staje się pojęciem względnym.
Pasjonujące anime opowiadające o niezwykłych problemach nietypowych ludzi i nie tylko ludzi, dosmaczone klasycznym poczuciem humoru. Historia mówiąca o tym, jak wiele można poświęcić w imię przyjaźni i miłości, wzbogacona o malownicze sceny walki. Mimo prostoty kreski cała seria jest niezwykle dopracowana graficznie, a ścieżka dźwiękowa wprowadza w nastrój chwili zdobiąc wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Niektórzy mogą zobaczyć podobieństwo do “Linebarrels of Iron”, jednak nie dajcie się zwieść pozorom.
Godne polecenia niemal wszystkim fanom anime, jednak zawiłości psycho-fabularne i dość brutalne sceny walk mogą niektórych odstraszyć lub zostać źle zrozumiane.
Pprokop

(Źródło: shinden.pl)

Pobierz Asura Cryin’

Odcinki (4,6GB, kompresja)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do paska narzędzi